Большой строительный портал PROdom
выбор региона:
Товары
товарный каталог стройрынка
Услуги
база данных подрядчиков
Мебель
большой онлайн-каталог
Недвижимость
квартира, дом, офис, участок
Дизайн интерьера
квартира, дом, офис
Проекты домов
дома, коттеджи, гостиницы
Компании
каталог строительных компаний и организаций
Бренды
каталог строительных брендов
Форум
строительство, ремонт, недвижимость

Чи можна зупинити самовільне будівництво?

2007-06-07 в 16:49|Prodom.Com.Ua,  www.prodom.com.uaНаразі готується 35 позовів до суду за самовільне будівництво...

 

Тільки з початку цього року у Вінниці з'явилось 209 самобудів. З них 49 прибудов до багатоквартирних будинків і 123 - самовільних забудови у приватному секторі. Серед причин, які спонукають вінничан до такого правопорушення, фахівці називають, зокрема, ліберальний характер вітчизняного законодавства.

- Максимальна санкція для юридичних осіб - це 50% від вартості самовільного будівництва, - пояснює начальник управління містобудування та архітектури міської ради Сергій Царенко. - Для громадян - це 170 гривень. Кримінальна відповідальність за самовільний захват території введена лише минулого року, але вона ускладнена необхідністю оцінки землі і завданих збитків.

Так, минулого року з власників 640 самовільних забудов, з яких 594 фізичні особи, було стягнуто близько 310 тис. грн. Зі свого боку і підприємці, і пересічні громадяни скаржаться на бюрократичну тяганину для отримання елементарних дозволів для будівництва.

- Головне і перше, - каже Володимир Гройсман, - скільки часу людина витрачає на отримання дозволів на переобладнання квартири і будівництво будинку. Надання дозволів мене категорично не влаштовує. Водночас, будівельники вже давно пропонували, аби на єдиний дозвільний офіс, який працює у міськвиконкомі, було покладено і частину цих дозвільних процедур. Сесією міської ради визначено, що цей офіс не обслуговує дозвільні процедури в будівельній галузі. Навряд чи міський голова цього не знає. Але досі ситуація з дозволами на будівництво залишається незмінною.

Як боротися з самобудами, мер чекає на пропозиції від управління містобудування та архітектури. Для цього потрібно ще й зробити облік територій, визначити межі зелених зон та створити перелік об'єктів, котрі потребують благоустрою. За словами Сергія Царенка, серед іншого потрібно ще й передбачити кошти на авансування витрат з ліквідації самобудів. Але для цього потрібні спільні зусилля міської влади. Поки ж міський голова страшить "кадровими рішеннями". Однак, це навряд чи допоможе, бо ж, щоб побороти проблему, потрібно усунути причину, а не зачищати наслідки.

Вернуться к списку новостей напечатать страницу
Большой 
строительный портал PROdom © 2008
Проект Дениса Кораблева
Интернет-технологии для Бизнеса © 2007
Идея, дизайн и разработка сайта
ActiveMedia

Рекламный отдел

(+375 44) 761-60-25
(+375 29) 556-99-11

prodomhelp

условия размещения рекламной информации

снять квартиру в минске